Czy boisz się utraty męża? Boisz się, że odejdzie, że już cię nie potrzebuje? Jak często te obawy wpływają na życie kobiety? Oto kilka psychologicznych porad dzięki którym każda kobieta znajdzie wspólny język z mężczyzną.

1. Kobiecość – Seksualność

W domu przy mężczyźnie unikaj nieestetycznych ubrań, ręczników na głowie i wałków. Tu znajdujemy dziwny paradoks. W pracy z innymi kobieta jest zadbana i piękna, a w domu przy mężczyźnie – maski ogórkowe i głowa w wałkach. Pamiętaj, jednym z najważniejszych wpływów na mężczyznę jest twoja uroda i kobiecość.

2. Wykorzystaj zasoby emocjonalne

Mężczyźni żyją wynikami, a kobiety – procesami. Mężczyźni częściej myślą i analizują, kobiety żyją w świecie emocji. Tylko kobieta jest w stanie napełnić mężczyznę emocjami niezbędnymi do rozwoju, zainspirować go do nowych etapów życia. Twój emocjonalny wpływ polega na radowaniu się i cieszeniu się swoim mężczyzną. Szczerze mu dziękuj i kochaj go oraz chwal go jak dziecko. Bez tego mężczyzna będzie emocjonalnie pusty.

3. Komunikacja, socjalizacja

W trakcie rozmowy para poznaje się, jeśli sprzeciwiasz się jego rodzinie, przyjaciołom, zainteresowaniom, współpracownikom, tracisz silną przewagę nad mężczyzną. A jeśli jesteś doceniana przez jego rodzinę, to jesteś niezwykle cenna ze społecznego punktu widzenia dla swojego męża.

4. Intuicja – kobiecość

Wiadomo, że kobiety mają lepiej rozwiniętą intuicję. Wielkim błędem będzie poproszenie mężczyzny o zrobienie tego, co chcesz. Możesz delikatnie zasugerować, że tak podpowiada ci intuicja, ale pozostaw podjęcie decyzji twojemu lubemu.

5. Szukaj pomocy

Zaakceptuj i przyznaj, że nie możesz zrobić wszystkiego sama. Poproś o pomoc swojego mężczyznę. To nie jest słabość kobiety, to jej najsilniejsza siła. To sposób, który pozwala mężczyźnie poczuć się użytecznym i potrzebnym. Dodatkowo zaspokajasz jedną z jego podstawowych potrzeb, a to, co kobieta często uważa za sposób wpływu – „Jestem dumna, że mogę zrobić to sama” – w ogóle nie działa.