Słyszałaś już o kosmetykach zawierających śluz ślimaka? To rewolucyjny składnik, który ma wiele pozytywnych właściwości. Czy rzeczywiście jest taki skuteczny? Czy warto wybierać produkty z jego dodatkiem takie jak krem lub maseczka? Odpowiadamy!

Co trzeba wiedzieć o śluzie ślimaka?

Śluz ślimaka pozyskuje się głównie z gatunku Helix Aspersa Muller. Jeśli jesteś wrażliwa na dobro zwierząt, nie musisz się martwić: składnik pobiera się w sposób bezpieczny dla ślimaków. Proces stymulacji zwierząt do wytwarzania śluzu został zoptymalizowany i nie powoduje u nich stresu. Wręcz przeciwnie – śluz pobierany od zestresowanych czy cierpiących zwierząt zawiera szkodliwe substancje, dlatego dba się o ich dobrostan. Po pozyskaniu śluzu od ślimaków, składnik ten jest dokładnie oczyszczany i filtrowany, dzięki czemu nie ma obaw co do jego czystości i może on trafić do kosmetyków.

Z czego składa się śluz ślimaka?

Dlaczego ta substancja jest tak popularna i pożądana? Korzystne działanie śluzu ślimaka wynika z kryptozyny. To mniej widoczny śluz, który zabezpiecza delikatne ciało tych zwierząt i wspiera jego regenerację, kiedy dojdzie do uszkodzeń. Dla ślimaków jest to niezwykle ważna substancja, która wciąż jest badana przez naukowców. Skład tego surowca jest pełen dobra, bo zawiera on:

  • kolagen,
  • kwas hialuronowy,
  • kwas glikolowy,
  • alantoinę,
  • polifenole,
  • składniki mineralne.

Czyli wszystko to, co cenne do naszej skóry! Nic dziwnego, że pojawia się w kremach, serach, kremach pod oczy czy w maskach w płacie.

Właściwości śluzu ślimaka

Pora przejść do właściwości tej drogocennej substancji! Jest ich naprawdę bardzo wiele, ale kluczową zaletą jest działanie przeciwstarzeniowe. Nic więc dziwnego, że krem ze śluzu ślimaka cieszy się taką popularnością!

Jakie właściwości ma ten wartościowy składnik? Może poprawiać jędrność skóry, wspomagać jej regenerację, redukować blizny i rozstępy, zmniejszać przebarwienia, poprawiać poziom nawilżenia. Może także wykazywać działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Jak więc widzisz, wybieranie kosmetyków ze śluzem ślimaka może mieć naprawdę wiele korzyści!

Dla kogo są produkty ze śluzem ślimaka? Serum ze śluzu ślimaka, maseczka czy krem to bardzo uniwersalne produkty, które może stosować każdy, bez względu na rodzaj cery. Trzeba jednak wspomnieć, że największe korzyści mogą dostrzec kobiety z cerą dojrzałą, które chcą pobudzić działanie kolagenu w skórze i wygładzić zmarszczki, a także osoby borykające się z przebarwieniami i niedoskonałościami. Śluz ślimaka może wygładzać blizny, wyrównywać koloryt cery i wspierać jej regenerację, minimalizując ryzyko powstawania zmian.

Jeśli jeszcze nie testowałaś serum i kremu ze śluzu ślimaka, zdecydowanie powinnaś to zrobić! To bezpieczne, polecane produkty, które doceni każdy typ skóry. Nie ma znaczenia, czy jesteś dojrzała, czy borykasz się z trądzikiem: krem ze śluzu ślimaka zdziała dla Twojej cery cuda!