Utrudniają życie tym kobietom, które mają cerę tłustą lub mieszaną, bywają też problemem uwarunkowanym przez geny. Rozszerzone pory, bez względu na okoliczności powstania, mogą nam sprawiać wiele problemów. W jaki sposób możemy z nimi walczyć? Oto kilka porad, dzięki którym pielęgnacja cery z rozszerzonymi porami stanie się łatwiejsza.

Walka z bakteriami: podstawa skutecznej pielęgnacji


W przypadku rozszerzonych porów, codzienna pielęgnacja skóry powinna się skupiać przede wszystkim na walce z bakteriami. Pomagają w tym odpowiednio dobrane kosmetyki, które nie tylko złuszczają skórę, ale też wykazują się silnymi właściwościami antybakteryjnymi. By bakterie, tak groźne w przypadku cery z rozszerzonymi porami, nie pogorszyły stanu naszej skóry, musimy tez pamiętać o systematycznym i starannym oczyszczaniu cery, a przede wszystkim – o dokładnym usuwaniu makijażu!

Odświeżające maseczki i tonik


Antybakteryjne kosmetyki mogą zdziałać cuda. Jak jednak poprawić wygląd skóry i dodać jej więcej naturalnego blasku? Tu z pomocą może nam przyjść wiele składników spożywczych, które z powodzeniem sprawdzą się jako naturalne kosmetyki. Tak jest m. in. w przypadku ogórka, który oczyszcza i rozjaśnia cerę, a sporządzona z niego maseczka kosmetyczna doskonale nawilża naszą skórę. Leczniczymi właściwościami może się też wykazać tonik z szałwii, dzięki któremu pielęgnacja skóry z rozszerzonymi porami stanie się jeszcze łatwiejsza. Dlaczego? Bo szałwia działa na skórę ściągająco, a że jest jednocześnie skutecznym pogromcą bakterii, każda z nas może odnieść podwójne korzyści z jej stosowania. Tymianek i rozmaryn to kolejne przyprawy, z których może powstać maseczka kosmetyczna na rozszerzone pory. W duecie mogą one zdziałać cuda, a połączone z szałwią mogą się okazać cudownym i w pełni naturalnym kosmetykiem. Rozszerzone pory można też zwalczać przy pomocy brzoskwini. I ten owoc może się stać cennym składnikiem domowej maseczki kosmetycznej. Brzoskwinia wygładza, oczyszcza i ściąga, zatem jej rosnąca popularność z naturalnej kosmetyce nikogo już nie dziwi.

Odpowiednia pielęgnacja skóry może sprawić, że nasza cera stanie się bardziej atrakcyjna, a rozszerzone pory przestaną być aż tak uciążliwym problemem.