Producenci kosmetyków zawsze potrafią nas czymś zaskoczyć. Przed latem zazwyczaj serwują nam produkty o typowo wakacyjnych zapachach, które kojarzą się z morską bryzą, relaksacyjną sielanką i błogim lenistwem na rozgrzanej piaszczystej plaży. Uwielbiamy te letnie aromaty. Wszystkie z dużą przyjemnością sięgamy dzień w dzień po różnorodne kosmetyki na lato i czerpiemy przyjemność już z samej ich aplikacji, a także dużą satysfakcję z zapewnianych przez nie efektów. A nawet jeśli tym w tym roku nie mamy zamiaru nigdzie dalej się wybierać i nie planujemy żadnych zagranicznych podróży, możemy prowadzić namiastkę prawdziwego wakacyjnego klimatu do swojej domowej łazienki. Wystarczy, że sięgniemy właśnie po niego bardziej specjalistyczne kosmetyki. Koniecznie szukajmy w drogeriach tych opisanych poniżej. Dzięki nim pielęgnacja stanie się i bardzo przyjemna, i bardzo efektywna.

Kosmetyki z algami


Glony morskie już od paru ładnych lat robią furorę na rynku kosmetycznym. Bardzo możliwe, że miałyśmy już okazję korzystać z zawierających je kosmetyków, ale jeśli jakimś cudem jeszcze do tego nie doszło, koniecznie jak najszybciej nadróbmy pielęgnacyjne zaległości. Algi cudownie wpłyną na naszą skórę. Swoje właściwości zawdzięczają właściwie jednej występującej w nich substancji, czyli kwasowi alginowemu, który ma niesamowitą zdolność do… pobudzania i przyspieszania spalania tkanki tłuszczowej! Wnioski są proste. Z pomocą alg jesteśmy w stanie delikatnie modelować i wyszczuplać swoje ciało, a także walczyć z cellulitem i rozstępami. Z kolei jeśli chodzi o kosmetyki do twarzy na lato wzbogacane właśnie morskimi glonami, one z kolei mogą wprowadzić do naszej skóry różne cenne substancje, by w ten sposób ją odżywić. Szczególnie warte uwagi wśród tych produktów są różnego rodzaju maseczki. Możemy je kupić w ich gotowej wersji. Pamiętajmy tylko o tym, by używać ich przynajmniej dwa razy w tygodniu, czyli tak średnio raz na trzy lub cztery dni.

Kosmetyki z kawiorem


A teraz pora na coś jeszcze bardziej wyjątkowego, a wręcz ekskluzywnego. Cena kawioru potrafi powalić, ale na szczęście nie musimy go zjadać, by zapewnić swojej skórze namiastkę jego niesamowitych właściwości. Już od dawien dawna kawior wykorzystywany jest do produkcji najlepszych i najbardziej luksusowych kosmetyków. Mamy to szczęście, że w tym momencie są one dostępne dla szerszej publiczności, dlatego jeśli tylko dobrze poszukamy, być może uda nam się je znaleźć nawet w przydrożnej większej drogerii. A dlaczego warto stosować kosmetyki na wakacje wzbogacane kawiorem? Ponieważ ich działanie jest jeszcze lepsze niżeli działanie kosmetyków z algami. Takie preparaty zaskakują bogatym składem. Kawior jest źródłem licznych mikroelementów, a także i fosfolipidów, które są substancjami zdolnymi do chronienia naszej skóry. Ponadto produkt ten potrafi bardzo dobrze nawilżyć skórę. W tym celu też śmiało możemy go stosować, zwłaszcza jeśli zmagamy się z cerą suchą, która w okresie letnim potrafi jeszcze bardziej się przesuszać i pokrywać się sporą ilością mało estetycznych i odchodzących skórek.

Kosmetyki z bursztynem


Na sam koniec zostały nam jeszcze kosmetyki o niezwykle atrakcyjnej prezencji zapewnianej przez głęboki i jakże piękny kolor prawdziwego bursztynu. Występujący w tej utwardzonej żywicy kwas bursztynowy to prawdziwe zbawienie dla skóry podrażnionej i trądzikowej. Wyróżniają go właściwości bakteriobójcze. Potrafi on zwalczyć właśnie te bakterie, które w dużym stopniu są odpowiedzialne za tworzenie się wyprysków i innych niedoskonałości skórnych. Bursztyn chroni również skórę przed wolnymi rodnikami. Jest on polecany nie tylko skórze trądzikowej czy mieszanej, ale również i tej, na której widać już pierwsze zmarszczki. Kosmetyki na lato tego rodzaju skutecznie ochronią nas również przed słońcem. Bursztyn jest bowiem swego rodzaju naturalnym filtrem. Jeżeli będziemy go regularnie używać, nasza skóra zostanie świetnie zabezpieczona.