Latem na pewno skupiasz się bardzo mocno na odpowiednim pielęgnowaniu całego ciała. Za każdym razem, zanim jeszcze wyjdziesz na dwór, smarujesz skórę balsamami z filtrem, a na twarz nakładasz specjalny ochronny kosmetyk, który idealnie zabezpieczy ją nawet przed niewielkimi dawkami promieniowania. A czy podczas takich przygotowań myślisz w ogóle o swoich włosach? Czy wiesz, do czego służy odżywka do włosów na słońce albo jak korzystać ze sprayu do włosów z filtrem? Twoje pasma też powinny być zabezpieczane, zwłaszcza w okresie letnim. Z tego tekstu dowiesz się, jak zapewnić im taką porządną ochronę i z jej pomocą uniknąć ewentualnych zniszczeń.

Korzystaj z nakryć głowy


Nie każda kobieta za nimi przepada, ale jednak nie można im odmówić tego, że są bardzo praktyczne i latem oraz późną wiosną czy wczesną jesienią okazują się wprost niezastąpione. Naprawdę nie ma sensu z nich rezygnować. Skóry głowy i włosów nie należy przecież opalać, tak więc najlepiej przed wyjściem z domu od razu czymś je osłonić, decydując się na założenie czapki bądź modnego kapelusza. Jeżeli natomiast nie lubisz tych standardowych nakryć, przynajmniej przewiąż włosy zwykłą chustką albo apaszką. Nawet taka delikatna ochrona jest lepsza niż nic.

Nawilżaj włosy


Jeżeli właśnie spędziłaś cały długi dzień na plaży i dosłownie czujesz, że całe twoje ciało jest przegrzane, powinnaś od razu zrobić sobie chłodną kąpiel, a zaraz potem przejść do pielęgnacji włosów. Odżywka do włosów na słońce pomoże ci w zabezpieczeniu pasm, ale nie nawilży ich w jakiś szczególny sposób. Słońce zawsze natomiast wysusza kosmyki. Doprowadza do utraty sporej ilości wody i naturalnych olejów, dlatego też po takim dłuższym opalaniu zawsze należy przywrócić włosom równowagę, wprowadzając do nich liczne substancje nawilżające i odżywiające. W sezonie wakacyjnym używaj produktów o działaniu regenerującym. Zazwyczaj to właśnie one działają najsilniej i dzięki temu są w stanie najszybciej nawilżyć wysuszone słońcem włosy.

Zadbaj o skórę głowy


Twoja codzienna pielęgnacja, a zwłaszcza ta przeprowadzana po dłuższym opalaniu czy jakiejś większej wyprawie przy pełnym słońcu, nie powinna jednak ograniczać się wyłącznie do używania typowych kosmetyków do włosów. Zadbaj też o skórę głowy. Ona również może się przesuszać, co z kolei będzie przekładać się na gorszy wygląd i gorszy stan pasm. Skórę wypadałoby przede wszystkim nawilżać i natłuszczać. Możesz to robić przy pomocy specjalistycznych olejków i olejów roślinnych, dopasowując je do typu i potrzeb swojej skóry. Staraj się testować różne kosmetyki i po prostu patrz, które działają na ciebie najlepiej. Od czasu do czasu wykonaj sobie także peeling skóry głowy. Możesz go przygotować chociażby z fusów kawy albo jakiejś drobnej soli.

Sięgaj po kosmetyki z filtrem


Jak chronić włosy przed słońcem? Na pewno nie da się tego zrobić bez sięgnięcia po specjalistyczne kosmetyki ochronne, czyli kosmetyki wzbogacone wysokimi filtrami UV. Używaj ich codziennie. Sięgaj po nie tak samo często, jak często sięgasz po balsamy czy mleczka do opalania ciała. Kosmetyki z filtrami do włosów występują w różnych wariantach. Niektórych używa się bezpośrednio po umyciu włosów i to jeszcze na mokrych włosach, innymi z kolei można spryskać fryzurę tuż przed wyjściem. Postaw więc na coś takiego, z czego łatwo ci będzie później korzystać. Nie ma sensu zmuszać się do używania kosmetyków, które w danej sytuacji są trudne do zastosowania.

Ogranicz stylizację


Lato wydobywa z ciebie twoją naturalną urodę. Podczas tej pory roku możesz więc zrezygnować i z makijażu, i z jakichś szczególnie skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. Wrzuć na luz i pozwól włosom odpocząć. Nie susz ich suszarką i nie poddawaj działaniu lokówek czy prostownic. Po prostu nie rób z nimi niczego takiego, co mogłoby je jakkolwiek zniszczyć. Jeżeli pozwolisz włosom odpocząć, one bardzo szybko zdołają się pięknie zregenerować.