Maseczki z glinki cieszą się sporą popularnością. I trudno się dziwić, bo regularnie stosowane potrafią przynosić zaskakujące rezultaty. Jeśli masz cerę problematyczną, szczególną uwagę zwróć na glinkę zieloną.

Cenne właściwości

Zielona glinka ma sporo cennych właściwości, które docenią zwłaszcza osoby z cerą problematyczną, trądzikową, tłustą i mieszaną. Wykazuje ona działanie antybakteryjne i antyseptyczne, dzięki czemu zapobiega pojawianiu się niedoskonałości i przyśpiesza gojenie tych już istniejących.
Kosmetyki z zieloną glinką mają także działanie matujące. Systematycznie stosowane regulują produkcję sebum. Cera mniej się przetłuszcza, a rozszerzone pory stają się mniej widoczne. Przy regularnym stosowaniu zielonej glinki naskórek jest też bardziej wygładzony. Kosmetyki z tym składnikiem mają doskonałe właściwości oczyszczające, dzięki czemu sprawdzą się w pielęgnacji cer ze skłonnością do zanieczyszczeń i powstawania np. zaskórników. Ich dodatkowym atutem jest także to, że ujednolicają koloryt cery i sprawiają, że wygląda ona bardziej świeżo i promiennie.

Charakterystyka zielonej glinki

Z czego wynika charakterystyczny kolor i działanie zielonej glinki? Barwa to efekt jonów żelaza, znajdujących się w jej składzie. Cenne właściwości wynikają z bogactwa mikro i makroelementów, takich jak krzem, selen, fosfor, miedź, mangan i żelazo. Warto wiedzieć, że im bardziej zielony kolor produktu, tym lepsza jest jego jakość i zawartość pierwiastków.

Jak przygotować maseczkę?

Przygotowanie maseczki z zielonej glinki jest bardzo proste, a każdy może samodzielnie wykonać sobie w domu taki zabieg. Warto jednak pamiętać, że do przygotowania kosmetyku nie powinno się używać metalowych akcesoriów (np. metalowej miseczki, szpatułki czy mieszadełka). W kontakcie z metalami glinka traci bowiem swoje cenne właściwości.

Aby przygotować maseczkę, 1,5 łyżki stołowej proszku glinki należy wymieszać z wodą (najlepiej mineralną) lub hydrolatem. Następnie maskę rozprowadzamy na twarzy, szyi i dekolcie. Trzymamy przez około 10-15 minut koniecznie pilnując, aby maseczka nie zastygła (możemy spryskiwać twarz hydrolatem lub wodą w pojemniku z atomizerem). Następnie kosmetyk zmywamy ciepłą wodą. Efekt będzie widoczny już po pierwszym zabiegu, ale dla lepszych rezultatów zieloną glinkę warto stosować regularnie.

Pamiętajmy jednak, że aby uzyskać optymalny efekt stosowania maseczki z zielonej glinki, warto zadbać również, a nawet przede wszystkim o codzienną dietę. Połączenie zdrowej diety i kosmetycznych zabiegów będzie miało zbawienny wpływ na cerę i skórę. Więcej o wpływie diety na zdrowie, a przede wszystkim skórę i zmarszczki u człowieka piszą redaktorzy portalu www.wzdecia.pl.