Pielęgnacja suchej skóry wymaga stosowania specjalnych kosmetyków. Dla laików może to być nieco skomplikowane.

Na szczęście da się ułatwić to zadanie poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Sprawdź, po jakie warto sięgnąć, będą posiadaczką lub posiadaczem suchej skóry.

Kwas hialuronowy

To, czego potrzebuje sucha skóra, to przede wszystkim nawilżenie. Najważniejszym kosmetykiem dla tego typu cery jest kwas hialuronowy. Jest on świetnym humektantem, czyli substancją, która przyciąga i utrzymuje wodę w naskórku. Z tego powodu idealnie pasuje do cery suchej i wrażliwej. Kwas hialuronowy można stosować zarówno w postaci kremu, jak i serum.

Kremy z ceramidami

Kolejnym kosmetykiem, który warto stosować w pielęgnacji suchej skóry, są kremy z ceramidami. Ceramidy to lipidy, które tworzą płaszcz hydrolipidowy, czyli naturalną barierę ochronną skóry. Dzięki temu świetnie nawilżają i chronią przed utratą wody. Świetnie sprawdzają się w połączeniu z kwasem hialuronowym, ponieważ tworzą dla niego warstwę okluzyjną.

Oleje

Oleje to kosmetyki, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. I słusznie, ponieważ są bardzo bogate w składniki odżywcze i doskonale nawilżają. Świetnie sprawdzają się w pielęgnacji cery suchej, wrażliwej i dojrzałej. Oleje mogą być stosowane zarówno na dzień, jak i na noc. Wystarczy kilka kropli, aby cieszyć się pełnym nawilżeniem.

Więcej o zdrowej pielęgnacji cery znajdziesz w serwisie https://www.kosmetyczne.pl/.

Żele aloesowe

Aloes to jeden z najbardziej popularnych składników kosmetycznych. Jest bogaty w witaminy i minerały. Ma działanie łagodzące i kojące, dlatego idealnie nadaje się do pielęgnacji suchej skóry. Aloesowe żele doskonale nawilżają i łagodzą podrażnienia. Świetnie sprawdzają się w przypadku cer suchej, wrażliwej i naczynkowej.