Nie ma się co oszukiwać i mówić, że włosy nie są ważne a zwłaszcza u kobiety. Tak mówią te osoby, które same się pocieszają, bo wypadają im włosy pozostawiając mniejsze lub większe przedziałki na głowie. Tak mawiają też ludzie chcący pocieszyć kobietę, która zmaga się z problemem wypadania włosów. A prawda jest trudna i bolesna, że włosy u kobiety stanowią jeden z zasadniczych elementów świadczących o atrakcyjności kobiety, albo o braku urody. I choć o urodzie nie decydują wyłącznie włosy, lecz nikt nie zaprzeczy, że mają one dużo do powiedzenia, gdyż spostrzegamy je jako pierwsze u kogoś napotkanego. Być może dlatego, że są na głowie, która rozpoczyna prezentację osoby a być może dlatego, że włosy stanowią wabik seksualny, gdy są zdrowe, gęste i długie u kobiety.
Włosy, jako takie
Włosy są naturalnym wytworem naskórka. Zbudowane są z twardej keratyny. Główną częścią włosa jest korzeń i to przede wszystkim o niego należy dbać i on musi być silny i zdrowy. Wytwarzana z naskórka keratyna chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami panującymi na zewnątrz. Wszystko zaczyna się i kończy na naszej skórze i dlatego pragnąc mieć zdrowe włosy koniecznie musowo o nią dbać. Z samymi włosami możemy robić co chcemy, bo jest to tylko nitkowaty, zrogowaciały wytwór naskórka, lecz ze skórą nie wolno nam eksperymentować i jej szkodzić.
U człowieka na głowie znajduje się od 100 do 150 tysięcy włosów, z czego na 1 centymetr kwadratowy przypada od 150 do 500 włosów ciemnych i kilkaset więcej włosów jasnych, gdyż są one cieńsze od ciemnych. Najdawniejsi ludzie na świecie posiadali wyłącznie czarne włosy. Rozjaśniły się one ludziom dopiero pod wpływem natężenia promieniowania ultrafioletowego.
Rzadkie włosy, to problem, jak je wzmocnić
Rzadkie włosy są wielkim problemem coraz większej liczby kobiet na świecie. Oprócz dziedziczności wpływ ma na to dieta, choroby i zażywanie leków, błędy w pielęgnacji włosów, stres, używanie nieodpowiednich kosmetyków. Ogólnie podsumowując można powiedzieć, że przyczyny wypadania włosów i powstawania łysych miejsc na głowie są różnorodne i zależne zarówno od czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Aby wzmocnić swoje włosy trzeba rozpocząć od właściwej diety i od zażywania witaminy A, E i biotyny oraz minerałów, jak cynk, żelazo, potas, wapń, magnez, miedź, jod.
W przypadku przerzedzania włosów konieczne jest wykonanie podstawowych badań, które pozwolą ocenić ogólny stan zdrowia, bo to bardzo często zły stan zdrowia jest winowajcą wypadania włosów. I tak na przykład niedoczynność tarczycy może być objawem złej kondycji włosów, albo przebyty coid-19 a zwłaszcza ten ostry. Jak również okres poporodowy jest okresem huśtawki hormonów i może nieźle przerzedzić włosy. Wszechobecny stres, to także jeden z głównych powodów utraty włosów. I dlatego badania specjalistyczne są tak ważne. Specjalista po przeanalizowaniu wyników badań wdroży leczenie.
Jeżeli potrzebujesz większych pokładów wiedzy ze zdrowia i urody, zajrzyj na Zdrowie Online.
Co jest pomocne przy układaniu rzadkich włosów?
Bardzo ważną rolę pełnią odpowiednie kosmetyki, bo dzięki nim zwiększa się objętość włosów i dużo łatwiej jest włosy ułożyć. Do takich kosmetyków należą na przykład te, które zawierają formułę z suchym olejkiem o działaniu pielęgnacyjnym, jak Nivea, który chroni włosy i zwiększa ich objętość. Dobrze sprawdzają się także pianki do włosów znanych firm, jak na przykład Nivea, czy Diamond Volume Care, które wspomagają włosy matowe i dodają im blasku. Kosmetyki te pielęgnują włosy wzmacniając je, zapewniają trwałą fryzurę na wiele godzin i chronią włosy, jak i podwójnie zwiększając ich objętość.
Jak układać rzadkie włosy?
Rzadkie włosy, to duży problem i kłopot podczas ich układania, bo nikt nie lubi, gdy ma prześwity na głowie a to właśnie powodują rzadkie włosy. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, jak ułożyć włosy cienkie i rzadkie. Jednym ze sposobów jest upięcie włosów na czubku głowy. Można też zrobić tak zwany wysoki kucyk, co optycznie zwiększa ich objętość. Innym sposobem jest obcięcie włosów w taki sposób, aby włosy z tyłu były krótsze a po bokach dłuższe. A jeszcze inny tryk polega na obcięciu włosów tak, aby wyglądały one jak poszatkowane, bo to daje wrażenie, jakby było ich więcej.