Cera tłusta to szereg wyzwań, z jakimi musimy zmierzyć się podczas codziennej pielęgnacji. Co możemy zrobić, by cerę ze skłonnością do przetłuszczania się, utrzymać w dobrej formie?

Czym wyróżnia się cera tłusta?

Cera tłusta może sprawić nam sporo problemów. Łojotok, zaskórniki, świecąca skóra – oto najczęstsze problemy, z jakimi muszą się zmierzyć osoby obdarzone taką cerą. Osoby z cerą tłustą często narzekają też na jej szarą barwę. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że cera tłusta będzie się prezentować wspaniale. O czym warto pamiętać?

Pielęgnacja cery tłustej

Pielęgnacja cery tłustej opiera się na kilku prostych zasadach. Niektóre porady są stosowane również w momencie, gdy chcemy skutecznie pozbyć się cellulitu. Podstawą jest tu regularne oczyszczanie skóry z nadmiernej ilości sebum oraz martwych komórek. Jak oczyszczać cerę tłustą? Najlepiej wodą i mydłem lub specjalnymi kosmetykami, przeznaczonymi do mycia twarzy. W oczyszczaniu cery tłustej rolę bardzo ważną mogą też odgrywać oczyszczające toniki, dzięki którym skóra zachwyca świeżym wyglądem. Co dalej? Dla cery tłustej świetnym wsparciem są kremy o lekkiej konsystencji, które matują i nawilżają jednocześnie. Pielęgnacja cery tłustej nie może się też obejść bez stosowania takich zabiegów kosmetycznych, jak maseczki. Najlepiej sprawdzają się tu oczyszczające maseczki na bazie glinki, z których warto korzystać regularnie.

Cera tłusta to wiele problemów, z którymi trzeba się skutecznie rozprawić. Na szczęście kosmetyki do cery tłustej ułatwiają codzienną pielęgnację skóry i sprawiają, że nadmiar sebum i zaskórniki przestają być aż tak wielkim problemem.