Wiele osób lubi efekt delikatnie opalonej skóry. Mamy poczucie, że lepiej wtedy wyglądamy, wydajemy się bardziej wypoczęci, a ciało wygląda smuklej. Niestety, zdajemy sobie też sprawę z negatywnych konsekwencji opalania. Alternatywą dla słońca może być opalenizna w tubce. Kilka prostych trików pozwoli równomiernie rozprowadzić kosmetyk i uzyskać efekt pięknej opalenizny.

Zanim przejdziesz do aplikacji samoopalacza, przygotuj skórę do zabiegu. Wykonaj depilację i peeling, który usunie martwy naskórek. Wybierz kosmetyk, który nie zostawia tłustej warstwy na skórze. Na tak przygotowane ciało łatwiej będzie Ci zaplikować samoopalacz w taki sposób, aby uzyskać ładny, jednolity efekt.

Kosmetyk brązujący aplikuj na czystą, suchą skórę. Dokładnie go rozsmaruj i nie pozostawiaj większej ilości w jednym miejscu przez dłuższy okres czasu.

Przy korzystaniu z samooplacza szczególnym wyzwaniem mogą być okolice łokci i kolan. W tych miejscach skóra jest szczególnie sucha i pomarszczona. Dlatego zanim nałożysz samoopalacz, możesz wsmarować cieniutką warstwę kremu nawilżającego, który będzie zabezpieczać przed nierównomiernym rozłożeniem koloru.

Do aplikacji samooplacza świetnie sprawdzają się specjalne rękawice, zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze dużej wprawy. Taki produkt pomaga równomiernie rozłożyć kosmetyk, dzięki czemu ryzyko powstania plam i zacieków jest znacznie mniejsze.

Przy aplikacji kosmetyków brązujących trudności mogą przysporzyć plecy. W tym przypadku sprawdzi się trik z wykorzystaniem rękawicy do samooplaczy. Wystarczy ją nałożyć na główkę szczotki do mycia pleców i przy użyciu takiego narzędzia nałożyć kosmetyk.

Samoopalacz najlepiej jest aplikować wieczorem. Odczekaj chwilę, aby dobrze się wchłonął, zanim założysz piżamę. Pamiętaj, aby po zakończonym zabiegu dokładnie umyć dłonie.

Zajrzyj też do świata damskiej mody, odwiedzając www.platine.pl, gdzie publikujemy wiele porad na temat mody i wizerunku.